Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Działania Samorządu Uczniowskiego

Udział w Uczczeniu Pamięci Ofiar

Czytaj więcej: Udział w Uczczeniu Pamięci OfiarJednym z zasadniczych celów naszej szkoły jest kształcenie poczucia tożsamości narodowej, a także budowanie w młodym człowieku pozytywnej postawy wobec Ojczyzny. Taki patriotyzm kojarzy się z szacunkiem dla historii i tradycji oraz wyraża się w trosce o przyszłość kraju i rodziny.

Wychowanie patriotyczne zawsze objęte było w szkole szczególną troską. Każdy nowy rok szkolny dzieci rozpoczynają hymnem, akademią, spojrzeniem na godło i flagę. Uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie na Sztandar Szkoły, a starsi z tymże sztandarem uczestniczą w wielu uroczystościach patriotycznych. Mają wtedy poczucie przynależności do społeczności większej niż szkoła.

Czytaj więcej: Udział w Uczczeniu Pamięci Ofiar

Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego za I półrocze w roku szkolnym 2018/19

Czytaj więcej: Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego za I półrocze w roku szkolnym 2018/19W dniu 5 lutego 2019 roku odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim za I półrocze w roku szkolnym 2018/19. Podczas apelu zaprezentowano wszystkie działania SU na terenie szkoły oraz działalność charytatywną na rzecz potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Apel był okazją do wręczenia nagród za konkursy: na "Najpiękniejszy świąteczny wystrój klas".

Czytaj więcej: Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego za I półrocze w roku szkolnym 2018/19

Walentynki w naszej szkole

Czytaj więcej: Walentynki w naszej szkole14 lutego jest to dzień Świętego Walentego. Tego dnia osobie nam bliskiej możemy podarować upominek. Tak właśnie, od paru lat w naszej szkole w Majdanie Nepryskim, działa poczta walentynkowa, można wysyłać kartki ,lizaki, czekoladki dla bliskich nam osób i nie tylko. Kartek do poczty wpłynęło mnóstwo, listonosz walentynkowy miał sporo pracy.  W tym roku, "Walentynki" w szkole, były obchodzone 8 lutego, gdzie panował miły nastrój,  każdy chodził uśmiechnięty, dużo osób ubrało się na czerwono, by podkreślić ten dzień.

Czytaj więcej: Walentynki w naszej szkole

W karnawale to są bale

Czytaj więcej: W karnawale to są balePod tym hasłem w Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim odbył się bal karnawałowy. Zgodnie z tradycją zabawa ta miała charakter integracyjny, gdyż wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas, a także  młodsze rodzeństwo naszych uczniów i rodzice. Szkolny bal rozpoczęła pani dyrektor Maria Rysztak, która przywitała uczniów nauczycieli, rodziców oraz małych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Nad oprawą muzyczną dla klas IV-III gimnazjum czuwał Dj Garfii, zaś dla młodszych animatorzy z firmy Republika.

Dzieci wystąpiły w pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, wróżki, aniołki, motylki, rycerze i różne zwierzątka. W udekorowanej sali i w kreacjach uczestników zaprojektowanych według własnych pomysłów, dobry humor i muzyka okazały się gwarantem wspaniałej zabawy.

Czytaj więcej: W karnawale to są bale

Mikołajki w naszej szkole

Czytaj więcej: Mikołajki w naszej szkole6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

I przybył... po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z radością. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!

Czytaj więcej: Mikołajki w naszej szkole

Strona 1 z 5

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine