Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Działania Samorządu Uczniowskiego

Tłusty czwartek

Czytaj więcej: Tłusty czwartek"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła" - głosi staropolskie przysłowie.

Tłusty czwartek to święto wszystkich łasuchów. Tego dnia żadna dieta nas nie obowiązuje i wszyscy możemy zajadać się do woli pączkami. Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na "niespodziankę" miała cieszyć się szczęściem, dostatkiem i powodzeniem przez całe życie. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko, o co zadbał Samorząd Uczniowski. Zgodnie z tradycją nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy zjedli po pączku, dlatego też powodzenie do końca roku mają zagwarantowane.

Choinka 2020

Czytaj więcej: Choinka 2020Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 10 lutego 2020 r. Już o godz. 15:30 w tanecznych rytmach muzyki rozpoczęła się zabawa dla klas I-III. Uczniowie starszych klas dołączyli do zabawy w godzinach późniejszych.

Uczniowie klasy VIII: DJ Kuba i DJ Marcin zapewnili dobrą muzykę, która porywała do tańca. Atmosfera w tym czwartkowym dniu była gorąca i skoczna. Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Rodzice zadbali o pyszne przekąski.

Czytaj więcej: Choinka 2020

Szkolne walentynki 2020

Dzień Św. Walentego,
to dzień dobry dla każdego,
w tym dniu wszyscy to wyznają,
że chcą kochać i kochają.

Czytaj więcej: Szkolne walentynki 2020Dzień św. Walentego to wyjątkowo kolorowy dzień w roku szkolnym, wszędzie wiszą serduszka, a uczniowie ubierają się na czerwono i różowo. Dzień Zakochanych sprzyja nie tylko wyznawaniu miłości, ale również okazywaniu sympatii wszystkim dookoła poprzez miłe gesty, uśmiechy, pisanie kartek walentynkowych czy rozdawanie słodkich upominków. Na szkolnym korytarzu ustawiono skrzynkę walentynkową, nad którą czuwał Samorząd Uczniowski. 14 lutego poczta walentynkowa została otworzona, a listy posegregowano i rozdano adresatom, wywołując uśmiechy i zaskoczenie na twarzach obdarowanych.

Mikołaju, Mikołaju...

Czytaj więcej: Mikołaju, Mikołaju...6 grudnia Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odwiedził niezwykły gość, oczekiwany szczególnie przez najmłodsze dzieci. Z tej okazji uczniowie ubrali się na czerwono, założyli piękne mikołajkowe czapki czy opaski ze świątecznymi motywami. Święty Mikołaj przybył w towarzystwie śnieżynek, radośnie witany przez wszystkich. W podziękowaniu za prezenty uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej: Mikołaju, Mikołaju...

Pomóżmy pieskom przetrwać zimę

Czytaj więcej: Pomóżmy pieskom przetrwać zimęSamorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim zorganizował zbiórkę na rzecz piesków z Przytuliska dla zwierząt w Józefowie. Uczniowie przez cały październik przynosili karmę, koce, ręczniki oraz pieniądze, za które została zakupiona karma dla zwierząt. W listopadzie delegacja uczniów przekazała zebrane rzeczy do Przytuliska, gdzie radośnie przybyłych gości przywitały pieski. Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, a rodzicom – pani Justynie Hanys i pani Jadwidze Basińskiej dziękujemy za dowiezienie dzieci oraz zebranych rzeczy do Przytuliska w Józefowie.

Czytaj więcej: Pomóżmy pieskom przetrwać zimę

Strona 1 z 7

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine