Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Działania Samorządu Uczniowskiego

Dzień Chłopaka 2019

Z okazji Dnia Chłopaka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim Samorząd Uczniowski przeprowadził ankietę na najsympatyczniejszego chłopca. Według dziewcząt na to miano zasługują:

  • w kategorii oddział przedszkolny – Przemek Berdzik
  • klasy I-III – Paweł Sobań
  • klasy IV-VIII – Hubert Kawaler

Podczas apelu 30 września ogłoszono wyniki plebiscytu oraz złożono życzenia wszystkim chłopcom i Panom, do życzeń dołączono słodkie przekąski. W każdej klasie uczniowie świętowali ten dzień, chłopcy otrzymali życzenia i upominki. Po południu natomiast odbyła się dyskoteka szkolna, podczas której przybyli uczniowie świetnie się bawili.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka 2019

Akcja "Góra Grosza"

Czytaj więcej: Akcja Już po raz kolejny, jak co roku  ruszyła w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim akcja "Góra Grosza". Uczniowie wsypywali  do specjalnych puszek monety, które mieli w swoich portfelach czy skarbonkach.

Często prosili też rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet, które potem przekazywali w ramach akcji usypywania szkolnej góry grosza. Nad przebiegiem każdej zbiórki i liczeniem monet czuwał Samorząd Szkolny pod okiem nauczycieli.

Czytaj więcej: Akcja "Góra Grosza"

Udział w Uczczeniu Pamięci Ofiar

Czytaj więcej: Udział w Uczczeniu Pamięci OfiarJednym z zasadniczych celów naszej szkoły jest kształcenie poczucia tożsamości narodowej, a także budowanie w młodym człowieku pozytywnej postawy wobec Ojczyzny. Taki patriotyzm kojarzy się z szacunkiem dla historii i tradycji oraz wyraża się w trosce o przyszłość kraju i rodziny.

Wychowanie patriotyczne zawsze objęte było w szkole szczególną troską. Każdy nowy rok szkolny dzieci rozpoczynają hymnem, akademią, spojrzeniem na godło i flagę. Uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie na Sztandar Szkoły, a starsi z tymże sztandarem uczestniczą w wielu uroczystościach patriotycznych. Mają wtedy poczucie przynależności do społeczności większej niż szkoła.

Czytaj więcej: Udział w Uczczeniu Pamięci Ofiar

Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego za I półrocze w roku szkolnym 2018/19

Czytaj więcej: Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego za I półrocze w roku szkolnym 2018/19W dniu 5 lutego 2019 roku odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim za I półrocze w roku szkolnym 2018/19. Podczas apelu zaprezentowano wszystkie działania SU na terenie szkoły oraz działalność charytatywną na rzecz potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Apel był okazją do wręczenia nagród za konkursy: na "Najpiękniejszy świąteczny wystrój klas".

Czytaj więcej: Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego za I półrocze w roku szkolnym 2018/19

Walentynki w naszej szkole

Czytaj więcej: Walentynki w naszej szkole14 lutego jest to dzień Świętego Walentego. Tego dnia osobie nam bliskiej możemy podarować upominek. Tak właśnie, od paru lat w naszej szkole w Majdanie Nepryskim, działa poczta walentynkowa, można wysyłać kartki ,lizaki, czekoladki dla bliskich nam osób i nie tylko. Kartek do poczty wpłynęło mnóstwo, listonosz walentynkowy miał sporo pracy.  W tym roku, "Walentynki" w szkole, były obchodzone 8 lutego, gdzie panował miły nastrój,  każdy chodził uśmiechnięty, dużo osób ubrało się na czerwono, by podkreślić ten dzień.

Czytaj więcej: Walentynki w naszej szkole

Strona 1 z 6

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine