Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Teatrzyk "Wędrowniczek"

Teatrzyk "Wędrowniczek"Teatrzyk "Wędrowniczek" pracuje od roku szkolnego 2003\2004. Został założony z inicjatywy trzech nauczycielek Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, pań: Małgorzaty Czerwieniec, Anny Gontarz i Barbary Pleskacz.Te panie są nadal opiekunkami teatrzyku. Zajęcia teatralne odbywają się w formie zajęć pozalekcyjnych.Uczniowie bardzo chętnie biorą w nich udział, gdyż mają tutaj możliwość wyżycia się artystycznego, zaprezentowania swoich zdolności aktorskich przed szerszą publicznością. W repertuarze zaprezentowanym przed uczniami naszej szkoły, na imprezach środowiskowych i w Przedszkolu w Józefowie znalazło się wiele baśni, przedstawień o tematyce współczesnej oraz scenek kabaretowych.W obecnym roku szkolnym 2013\2014 teatrzyk obchodzi 10-lecie powstania.

Prywatka u Misia Uszatka

Czytaj więcej: Prywatka u Misia UszatkaW ramach Programu "Szklanka mleka" 6 kwietnia 2016 r. dzieci ze szkolnego teatrzyku żywego aktora "Wędrowniczek" przygotowały i przedstawiły dla społeczności szkolnej pod kierunkiem pani Barbary Pleskacz inscenizację pt. "Prywatka u Misia Uszatka". Recytowano  wiersze, śpiewano piosenki, ale największą atrakcją była "Zgadulandia", gdzie dzieci za pomocą zmysłu smaku rozpoznawały produkty mleczne. Artyści też z wielkim zapałem przygotowali scenografię do tego przedstawienia – "Ratusz Zamojski" z kartoników po mleku, które otrzymują z realizowanego Programu. W tworzeniu tej makiety czynnie pomagały mamy – panie: Elżbieta Rabczyńska, Elżbieta Berdzik, Ewa Nizio i Jolanta Kołodziej. Serdecznie dziękujemy im za pomoc!

Czytaj więcej: Prywatka u Misia Uszatka

Chcesz być zdrowy...

Czytaj więcej: Chcesz być zdrowy..."Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa" to hasło było myślą przewodnią przedstawienia, które obejrzeli uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim we wtorek 4 listopada. Inscenizację zaprezentowali aktorzy szkolnego teatrzyku "Wędrowniczek" pod kierunkiem pani Barbary Pleskacz. Treści tego przedstawienia świetnie łączyły się z Programem Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa "Owoce i warzywa w szkole", który nasza szkoła realizuje od kilku lat. Taka forma przekazywania wiadomości jest bardzo skuteczna i na pewno pogłębiła i utrwaliła wiedzę na temat właściwych nawyków żywieniowych oglądających.

Czytaj więcej: Chcesz być zdrowy...

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine