Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Zespół "Promyczki"

Zespół PromyczkiZespół wokalno-taneczny "Promyczki" powstał w 2001 roku. Założycielką zespołu jest nauczycielka naszej szkoły p. Beata Harasiuk. Stroje dla zespołu zostały uszyte w 2005 r. dzięki funduszom pozyskanym przez opiekuna zespołu oraz przez dyrektora szkoły p. Krystynę Basińską z projektu Funduszu Ziemi Biłgorajskiej.

Do zespołu należą uczniowie klas I-III. Na zajęciach zespołu dzieci poznają pieśni i piosenki naszego regionu i innych regionów Polski oraz obrzędy ludowe. Zespół wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca podczas konkursów gminnych i powiatowych. "Promyczki" uatrakcyjniają uroczystości i imprezy szkolne i środowiskowe. Tradycją są "Spotkania pokoleń". Biorą w nich udział dzieci należące do  zespołu  "Promyczki" oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Józefów. Celem każdego spotkania jest ocalenie od zapomnienia tego, co jest nam najbliższe - naszej Małej Ojczyzny i związanych z nią tradycji, obrzędów, pieśni, przyśpiewek i tańców ludowych, a także integracja pokoleń. Na każdym spotkaniu dzieci prezentują swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz poznają nowe pieśni w  wykonaniu pań z Kół Gospodyń Wiejskich . Do tej pory odbyło się 5 spotkań: "Pieśni ludowe""Z kolędą i pastorałką", "Jak obyczaj stary każe...", "Obrzędy ludowe""Hej kolęda, kolęda...".

W 2005 roku został opublikowany zbiorek pieśni i tańców ludowych "Ocalić od zapomnienia...." opracowany przez p. Beatę Harasiuk i p. Mariana Madeja. Pan Marian Madej przez wiele lat współpracował z zespołem wykonując akompaniament na akordeonie. Po jego odejściu na emeryturę, pałeczkę kapelmistrza zespołu przejął p. Rafał Knap. W latach 2006-2008 opiekunem zespołu była też p. Małgorzata Czerwieniec. Dobrym duszkiem zespołu jest p. Stanisława Szpinda, która czynnie wspiera organizację spotkań pokoleń i uroczystości szkolnych.

W czasie 12 lat pracy zespołu pieśni, tańce, obrzędy ludowe poznało ogółem ok. 150  dzieci. Zespół z każdym rokiem młodnieje przyjmując nowych członków i nadal śpiewa i tańczy oraz cieszy oczy barwami tęczy swoich strojów.

"Promyczkowe" kolędowanie

Czytaj więcej: W styczniu 2020 roku zespół wokalno-taneczny "Promyczki" kolędował dla pracowników i uczniów naszej szkoły. Chodząc z gwiazdą, dzieci śpiewały kolędy i pastorałki oraz składały wszystkim życzenia z okazji Nowego Roku. W podziękowaniu za kolędę otrzymały różne słodycze.

Szkolne kolędowanie było prapremierą utworów przygotowanych na XV Stanisławowskie Spotkania z Kolędą. W tym roku, podczas konkursu, zespół zaśpiewał pastorałkę "Blask nad Judeą" i zdobył wyróżnienie. Solista Bruno Knap zajął III miejsce wykonując pastorałkę "Skrzypi wóz". Opiekunem zespołu jest p. Beata Harasiuk.

Czytaj więcej: "Promyczkowe" kolędowanie

"Promyczki" na "Senioriadzie"

Czytaj więcej: W piękny, słoneczny, sobotni poranek 12 października 2019 r. dzieci z zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, wystąpiły podczas międzygminnej "Senioriady'2019". Impreza odbyła się przy Szkole Podstawowej w Józefowie. Nasi uczniowie wystąpili tym razem w roli solistów prezentując piosenki o jesieni, przyjaźni i pomysłach na spędzanie wolnego czasu. Przed szanowną publicznością wystąpili: Karina Greszta kl.II, Hania Hanys kl. II, Zuzanna Gontarz kl.III, Ola Bulak kl. III, Bruno Knap kl. III. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Małych artystów do występu przygotowała opiekun zespołu p. Beata Harasiuk.

Czytaj więcej: "Promyczki" na "Senioriadzie"

Co nowego u "Promyczków"

Czytaj więcej: Co nowego u W czwartek 17 maja 2018 r. zespół wokalno-taneczny "Promyczki" gościł w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie. Podczas warsztatów wokalno tanecznych zespół wystąpił z układem wokalno-tanecznym prezentującym polskie pieśni i tańce ludowe. Następnie nasi goście uczyli się śpiewać pieśń "Hej od Biłgoraja" oraz tańczyć taniec "Szewczyk". Na zakończenie rozegrany został towarzyski mecz w piłkę nożną na "Magicznym dywanie". Zwycięstwo odnieśli nasi goście.

Czytaj więcej: Co nowego u "Promyczków"

Sukces kolędą wyśpiewany

Czytaj więcej: Sukces kolędą wyśpiewanyCzas kolędowania już za nami, ale w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II echa wciąż słychać. A to za sprawą tego, że nasi mali uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas XII Stanisławowskich Spotkań z Kolędą, które tak pięknie zakończyły miesiąc styczeń.

Na scenie zaprezentowało się ponad 200 młodych artystów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów m.in. z: Aleksandrowa, Górecka Starego, Kaczórek, Krasnobrodu, Majdanu Nepryskiego, Majdanu Sopockiego, Tereszpola, Suśca, Zwierzyńca i Żurawnicy.

Czytaj więcej: Sukces kolędą wyśpiewany

Świeć gwiazdeczko, mała świeć...

Czytaj więcej: Świeć gwiazdeczko, mała świeć...Pod takim tytułem w środę 11 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II   w Majdanie Nepryskim odbyła się kolejna edycja cyklicznego "Spotkania Pokoleń".

W zimowy wieczór pojawili się w naszej szkole zaproszeni goście: władze samorządowe Burmistrz Józefowa pan Roman Dziura z małżonką, Przewodniczący Rady Miasta pan Jerzy Hajduk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie pani Edyta Nieśpiał, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" pani Barbara Wojciechowska, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Hamerni, Radny Gminy Józefów pan Tadeusz Gontarz, Sołtys wsi Majdan Nepryski pani Kazimiera Holko, były Przewodniczący Rady Rodziców pan Marian Momot z małżonką oraz obecny pan Adam Litwin, emerytowani dyrektorzy naszej szkoły pani Krystyna Basińska i pani Kazimiera Gontarz oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy.

Czytaj więcej: Świeć gwiazdeczko, mała świeć...

Strona 1 z 3

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine