Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2018/2019

Sukcesy naszych uczniów - konkurs recytatorski

Czytaj więcej: Sukcesy naszych uczniów - konkurs recytatorskiDnia 08.05.2019 r. odbył się  Mały Konkurs Recytatorski w MOK w Józefowie. w którym uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły: Bruno Knap kl. II, Martyna Oleszczak kl. IV, Małgorzata Basińska kl. IV, Anita Margol kl. Va, Oliwia Biela kl. Va, Aleksandra Kudełka kl. Vb, Amelia Buczkowska kl. VI, Jessica Czerniak kl. VI. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Jessica Czerniak z kl VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Małgorzata Bednarz, Alina Gontarz oraz Anna Gontarz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Sukcesy naszych uczniów - konkurs recytatorski

Sukcesy sportowe uczniów

Czytaj więcej: Sukcesy sportowe uczniówW minionym tygodniu na kompleksie boisk sportowych w Józefowie i Aleksandrowie odbyły się Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodsi w ramach współzawodnictwa szkół województwa lubelskiego. Na szczeblu gminnym zaprezentowały się drużyny z Majdanu Nepryskiego i Józefowa, gdzie dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Majdanu Nepryskiego  zajęli I miejsca i awansowali do szczebla międzygminnego. Walczyli tam z drużynami z Aleksandrowa, Tereszpola Zaorenda i Tereszpola Kukiełki, chłopcy ponownie zajęli I miejsce i tym samym awansowali do powiatu.

Czytaj więcej: Sukcesy sportowe uczniów

XIV Turniej Ekologiczny w Krasnobrodzie

Czytaj więcej: XIV Turniej Ekologiczny w Krasnobrodzie26 kwietnia odbył się w Krasnobrodzie finał XIV edycji Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela przedmiotów przyrodniczych p. Moniki Basińskiej-Lal. Rywalizowali z przedstawicielami ze szkół w Józefowie, Kaczórkach, Majdanie Wielkim, Suchowoli i Krasnobrodzie.

Konkurs odbył się w dwu kategoriach: klasy V i VI,  które reprezentowali Antoni Pastuszek i Amelia Buczkowska oraz klasy VII i VIII, które reprezentowali Jakub Garbiec i Wiktoria Lal.

W poszczególnych konkurencjach sprawdzana była wiedza uczniów dotycząca zanieczyszczeń naturalnych i antropogenicznych powietrza, smogu, kwaśnego deszczu, dziury ozonowej i efektu cieplarnianego. Wiele emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe - nadmuchiwanie balonów na czas oraz wyścigi z balonami na torze przeszkód.

Czytaj więcej: XIV Turniej Ekologiczny w Krasnobrodzie

Konkurs "Reading Master"

Czytaj więcej: Konkurs W dniu 04 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania w języku angielskim pt: "Reading Master", którego inicjatorką była Pani Anna Czapka.

Konkurs był podsumowaniem szkolnego projektu edukacyjnego z języka angielskiego pt: "Reading Skill".

Główne cele projektu to:

  • rozwijanie kompetencji językowych i czytelniczych poprzez zachęcanie dzieci do czytania i kształtowanie nawyku czytania dla przyjemności,
  • wspieranie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dzieci oraz inspirowanie do działania poprzez promocję czytelnictwa,
  • umożliwienie dzieciom rozwijania kompetencji czytelniczych w sposób dostosowany do indywidualnych możliwości każdego dziecka. Czytaj więcej: Konkurs "Reading Master"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Wiedzy PożarniczejDnia 28 marca 2019 r. w Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju przeprowadzone zostały finały Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Uczestnikiem ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Majdanu Nepryskiego była laureatka  Eliminacji Gminnych OTWP - Oliwia Bielak.

Zadania turnieju składały się z dwóch etapów, testu pisemnego oraz finału w postaci odpowiedzi ustnej. Finał to odpowiedzi ustne przed jury, w tym znajomość obsługi sprzętu ratowniczo-gaśniczego, sposobu działania Straży Pożarnej, rodzaju pożarów, skrótów i ogólnego nazewnictwa stosowanego w działaniach pożarniczo - gaśniczych.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Strona 1 z 4

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine