Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2018/2019

Kto uratuje świat, jeśli nie ja?

Czytaj więcej: Kto uratuje świat, jeśli nie ja?Pod tym hasłem odbyła się w sobotę, 18 maja, ogólnopolska pielgrzymka wolontariuszy, pracowników i podopiecznych Caritas. Wśród uczestników byli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły wraz z opiekunami. Patronami tegorocznej Pielgrzymki byli św. Maksymilian Maria Kolbe oraz św. Jan Paweł II, który 18 maja 2019 roku skończyłby 99 lat. W pielgrzymce udział wzięło ponad 2000 osób. Na terenie klasztoru oo. Franciszkanów znalazły się stoiska Caritas Polska prezentujące działania w kraju i za granicą. Na uczestników pielgrzymki czekał ponadto bogaty program: koncerty chrześcijańskiego rapera "Tau" i ludowego zespołu z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, spotkanie na temat sytuacji w Syrii "Skazani", prezentacja projektów ekologicznych Caritas Polska oraz pokazy filmowe. Podczas całego wydarzenia wolontariusze mogli wziąć udział w grze terenowej, która sprawdzała wiedzę na temat działań Caritas w Polsce, Niepokalanowa i św. Maksymiliana. Homilię podczas Mszy św. w sanktuarium w Niepokalanowie wygłosił bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Wezwał uczestników do zabrania ze sobą do domu owoców pielgrzymki: – Codziennie mobilizujmy się do działania, pytajmy siebie samych zgodnie z hasłem tego wydarzenia: "Kto uratuje świat, jeśli nie ja?".

Czytaj więcej: Kto uratuje świat, jeśli nie ja?

Tak, pomagam!

Czytaj więcej: Tak, pomagam!Przeżywany obecnie czas Wielkiego Postu, a z nim zachęta do jałmużny doskonale łączy się z akcją, podczas której w dniu 30 marca br. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: "Tak, pomagam!".

Caritas pragnie na Święta Wielkanocne dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się ze Zmartwychwstania Chrystusa. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Czytaj więcej: Tak, pomagam!

Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

"Szanujcie, pomagajcie, kochajcie starszych ludzi,
bo Oni byli tacy jak my, a my będziemy tacy jak Oni..."

Czytaj więcej: Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Adwent to szczególny czas, w którym dzielimy się dobrem i radością z innymi, oczekując na Boże Narodzenie. Dlatego po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wybrali się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego "Gawra". Pod opieką pań Joanny Wakoń i Aliny Gontarz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas 17 grudnia kolędowali z podopiecznymi i pracownikami placówki. Wspólny śpiew pięknych, polskich kolęd przy akompaniamencie gitary wywołał wielką radość i zadumę nad tajemnicą wcielenia. Życzenia złożone przez uczniów, a także piękne kartki świąteczne wykonane w ostatnim czasie przez wolontariuszy wywołały nie tylko szeroki uśmiech na twarzach, ale również łzy wzruszenia.

Czytaj więcej: Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

"Nie zapalisz innych, jeśli sam nie płoniesz". "Tak Pomagam".

Czytaj więcej: Wolontariusze wraz z opiekunami w ramach Szkolnego Koła Caritas podejmują działania na rzecz społeczności szkolnych i lokalnych. Aby jeszcze prężniej brać udział w akcjach panie Alina Gontarz i Joanna Wakoń wzięły udział w projekcie "Nie zapalisz innych, jeśli sam nie płoniesz", podczas którego opiekunowie SKC i członkowie PZC naszej diecezji spotkali się z Ks. Markiem Decem - wicedyrektorem Caritas Polska oraz pracownikami Caritas w Warszawie. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie aktywizacji wolontariatu oraz zwiększenie identyfikacji liderów wolontariatu naszej diecezji z działaniami Caritas. Spotkanie ukazało dorosłym wolontariuszom, że kampanie pomocowe Caritas Polska, w których uczestniczymy na poziomie diecezji, w wymiarze ogólnopolskim docierają do rzeszy osób potrzebujących. Wolontariusze obejrzeli poruszające spoty nagrane przez Caritas Polska, w których seniorzy mówią, jak udzielona pomoc odmienia ich życie. Wyjazd miał również wymiar edukacyjny i integrujący. Przedstawiciele SKC i PZC obejrzeli wystawę: "Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918" w Muzeum Narodowym, zwiedzili muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac Króla Jana Sobieskiego w Wilanowie.

Czytaj więcej: "Nie zapalisz innych, jeśli sam nie płoniesz". "Tak Pomagam".

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje"
Jan Paweł II.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień WolontariuszaMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza jest świętem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia tej pracy oraz uznania dla wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas w celu niesienia pomocy innym.

Świętowali w tym dniu także wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Majdanu Nepryskiego. Z tej okazji 5 grudnia 2018 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, o godzinie 10 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Bp Mariana Rojka, w której uczestniczyły Szkolne Koła Caritas diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Pasterz naszej diecezji podczas homilii zauważył, czym wyróżnia się wolontariusz oraz zwrócił uwagę na to, że powinien on naśladować Jezusa Chrystusa i od Niego uczyć się.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Strona 1 z 2

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine