Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2018/2019

Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

"Szanujcie, pomagajcie, kochajcie starszych ludzi,
bo Oni byli tacy jak my, a my będziemy tacy jak Oni..."

Czytaj więcej: Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Adwent to szczególny czas, w którym dzielimy się dobrem i radością z innymi, oczekując na Boże Narodzenie. Dlatego po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wybrali się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego "Gawra". Pod opieką pań Joanny Wakoń i Aliny Gontarz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas 17 grudnia kolędowali z podopiecznymi i pracownikami placówki. Wspólny śpiew pięknych, polskich kolęd przy akompaniamencie gitary wywołał wielką radość i zadumę nad tajemnicą wcielenia. Życzenia złożone przez uczniów, a także piękne kartki świąteczne wykonane w ostatnim czasie przez wolontariuszy wywołały nie tylko szeroki uśmiech na twarzach, ale również łzy wzruszenia.

Czytaj więcej: Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

"Nie zapalisz innych, jeśli sam nie płoniesz". "Tak Pomagam".

Czytaj więcej: Wolontariusze wraz z opiekunami w ramach Szkolnego Koła Caritas podejmują działania na rzecz społeczności szkolnych i lokalnych. Aby jeszcze prężniej brać udział w akcjach panie Alina Gontarz i Joanna Wakoń wzięły udział w projekcie "Nie zapalisz innych, jeśli sam nie płoniesz", podczas którego opiekunowie SKC i członkowie PZC naszej diecezji spotkali się z Ks. Markiem Decem - wicedyrektorem Caritas Polska oraz pracownikami Caritas w Warszawie. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie aktywizacji wolontariatu oraz zwiększenie identyfikacji liderów wolontariatu naszej diecezji z działaniami Caritas. Spotkanie ukazało dorosłym wolontariuszom, że kampanie pomocowe Caritas Polska, w których uczestniczymy na poziomie diecezji, w wymiarze ogólnopolskim docierają do rzeszy osób potrzebujących. Wolontariusze obejrzeli poruszające spoty nagrane przez Caritas Polska, w których seniorzy mówią, jak udzielona pomoc odmienia ich życie. Wyjazd miał również wymiar edukacyjny i integrujący. Przedstawiciele SKC i PZC obejrzeli wystawę: "Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918" w Muzeum Narodowym, zwiedzili muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac Króla Jana Sobieskiego w Wilanowie.

Czytaj więcej: "Nie zapalisz innych, jeśli sam nie płoniesz". "Tak Pomagam".

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje"
Jan Paweł II.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień WolontariuszaMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza jest świętem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia tej pracy oraz uznania dla wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas w celu niesienia pomocy innym.

Świętowali w tym dniu także wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Majdanu Nepryskiego. Z tej okazji 5 grudnia 2018 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, o godzinie 10 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Bp Mariana Rojka, w której uczestniczyły Szkolne Koła Caritas diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Pasterz naszej diecezji podczas homilii zauważył, czym wyróżnia się wolontariusz oraz zwrócił uwagę na to, że powinien on naśladować Jezusa Chrystusa i od Niego uczyć się.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wsparcie dla Małgosi

"Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi..."

Jan Paweł II

Czytaj więcej: Wsparcie dla MałgosiSzkolne Koło Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dla Małgosi Rogowskiej, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Małgosia 13 stycznia br. dowiedziała się o swojej chorobie, od tego czasu przeszła już dwa cykle chemioterapii. Przed nią długie leczenie, konieczny będzie również przeszczep szpiku kostnego, dlatego też prosimy o rejestrowanie się w banku szpiku dla ratowania życia chorym na choroby krwi.

Ktoś z pewnością będzie mógł jej i innym potrzebującym uratować życie.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Na siwych puklach układa się babie lato,
na grobach lampy migocą umarłym duszom,
już niedługo, niedługo czekać nam na to,
już i nasze dusze ku tym lampom wkrótce wyruszą.

Jeżeli życie jest nicią – można przeciąć tę nić,
i odpłynąć na obłoku niby na srebrnej tratwie... Ach,
jak łatwo, ach, jak łatwo byłoby żyć,
gdyby nie żyć było jeszcze łatwiej!

"Dzień zaduszny" – Jan Brzechwa (fragm.)

Czytaj więcej: Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodząDzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na cmentarzu można spotkać ludzi porządkujących rodzinne mogiły. Niestety są również groby, o których nikt nie pamięta. Zaniedbane, porośnięte trawą, wzbudzają refleksję o ludzkim losie. Czy rzeczywiście ci ludzie nie mają biskich? Szacunek do ludzi można okazać poprzez pamięć o zmarłych. Jak co roku przed Świętem Zmarłych wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wzięli udział w akcji "Znicz", sprzedając znicze i wiązanki przed cmentarzem katolickim w Józefowie. A w Dniu Wszystkich Świętych po raz kolejny wyruszyli na kwestę, z której dochód jest przeznaczony na renowację starych pomników. Pamięć o zmarłych jest świadectwem oddania Im czci i szacunku. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Niech więc ten czas będzie szczególnym doświadczeniem na naszej ziemskiej drodze.

Czytaj więcej: Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine