Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

mPotęga

"Wesoła matematyka w parku"

Czytaj więcej: Z takim przesłaniem w dobrym nastroju uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wybrali się do Józefowa. Były to ostanie zajęcia terenowe realizowane w ramach projektu "M jak Majdan z mPotęgą".

"Wesoła matematyka w parku" była kontynuacją projektu "Deser na spotkanie z koleżanką/kolegą", z którego został wydany folder z przepisem na najciekawszy deser wykonany przez uczniów.

Poprawiono: poniedziałek, 04, grudzień 2017 21:33

Czytaj więcej: "Wesoła matematyka w parku"

Nasza szkoła w procentach

Czytaj więcej: Nasza szkoła w procentachUczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim polubili procenty. Wiedzą doskonale, że przydają się one w życiu codziennym. W ramach projektu "Nasza szkoła w procentach" opracowano ankiety, które przeprowadzono wśród uczniów i nauczycieli. Wyniki zostały przeniesione do programu Excel, który pozwolił na umieszczenie danych w tabeli, a następnie przygotowanie diagramów i wykresów. Sformatowane diagramy posłużyły do stworzenia prezentacji multimedialnej. Jeśli chcesz poznać naszą szkołę bliżej to zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Poprawiono: wtorek, 28, listopad 2017 00:32

Czytaj więcej: Nasza szkoła w procentach

"Bake off - ale matma!"

"Słodko spożywamy matematykę i dzieje się nam jak Lotofagom, bo skosztowawszy jej, nie chcemy już od niej odstąpić i owłada nami jak kwiat lotosu."
Arystoteles

Czytaj więcej: W myśl powyższego cytatu uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryski zaangażowani byli w projekt edukacyjny "Bake off – ale matma!" -  wykonanie deseru na spotkanie z koleżanką/kolegą. Klasa została podzielona na pięć grup projektowych. Uczniowie wykazali się pomysłowością, samodzielnością i bardzo dobrą organizacją miejsca pracy. Powstały piękne i pyszne desery - gofry z bitą śmietaną, owocami i innymi pysznymi dodatkami. Projekt zakończył się prezentacją prac na forum klasy przez poszczególne grupy. Podczas pokazu uczniowie przedstawili składniki swojego deseru oraz jego kosztorys.

Poprawiono: środa, 22, listopad 2017 08:43

Czytaj więcej: "Bake off - ale matma!"

"M jak Majdan z mPotęgą"

Czytaj więcej: W dniu 10 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy wykonywali projekt "Moja łazienka" oraz brali udział w konkursie na oryginalną okładkę na matematyczną książkę.

Prace na oryginalną okładkę na matematyczną książkę oraz projekt "Moja łazienka" oceniała komisja w składzie:

 

Podsumowanie konkursu "Młody architekt"

Uczniowie z Józefowa i Majdanu Nepryskiego zostali laureatami konkursu "Młody architekt", który w ramach projektu "M jak Majdan z mPotęgą" zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim.

Prace na zbudowanie najciekawszej bryły przestrzennej oceniała komisja w składzie:

  • Anna Mazurek - matematyk
  • Anna Krzaczek - bibliotekarka
  • Anna Grzyb - pedagog szkolny

Na konkurs wpłynęło 7 prac w tym warunki regulaminu spełniało 7. Jury przyznało równorzędne nagrody i wyróżnienia:

Poprawiono: sobota, 11, listopad 2017 12:21

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu "Młody architekt"

Konkurs na oryginalną okładkę na matematyczną książkę

Czytaj więcej: Konkurs na oryginalną okładkę na matematyczną książkęZachęcamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie na zaprojektowanie oryginalnej okładki na książkę matematyczną. Prace konkursowe można składać do 31 października 2017 r.

Regulamin konkursu adresowanego do uczniów kl. IV – VII jest dostępny na tablicy ogłoszeń "Bzik matematyczny" oraz w poniższym linku.

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie.

Poprawiono: sobota, 11, listopad 2017 12:21

Czytaj więcej: Konkurs na oryginalną okładkę na matematyczną książkę

Matma to jest to!

Czytaj więcej: Matma to jest to!Od września 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim prowadzone są dodatkowe lekcje z matematyki. Zajęcia "Matma to jest to!" realizowane są w ramach projektu "M jak Majdan z Potęgą", sfinansowanego przez Fundację mBanku.

Wszystkie nasze spotkania są pozalekcyjnymi warsztatami, opartymi głównie na aktywności uczniów. Poprzez zabawę chcemy pokazać uczniom matematykę ciekawszą  niż na lekcjach w szkole. Na zajęciach dzieci doskonalą umiejętność liczenia, koncentracji uwagi, rozwijanie spostrzegawczości, umiejętności porównywania, segregowania i samokontroli  poprzez ćwiczenia z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych tj.: puzzli matematycznych, domina, układanek, gier komputerowych, gier planszowych, klocków.

Poprawiono: sobota, 11, listopad 2017 12:21

Czytaj więcej: Matma to jest to!

Gminny konkurs "Młody architekt"

Czytaj więcej: Gminny konkurs Geometria to główna część świata matematyki, dzięki której możemy dostrzec niezauważalne piękno. Nie musisz być geniuszem aby stwierdzić, że jesteśmy otoczeni geometrią. Rozejrzyj się dookoła i uchwyć geometrię w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie. Być może właśnie wtedy zauważysz gdzie jej zabrakło, a być powinna lub odkryjesz w niej komika, który spłatał figla architektom. Czas spojrzeć na świat przez geometryczne okulary!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-7 szkół podstawowych do wzięcia udziału w gminnym konkursie pt. "Młody architekt" na zbudowanie najciekawszej bryły przestrzennej.

Poprawiono: sobota, 11, listopad 2017 12:20

Czytaj więcej: Gminny konkurs "Młody architekt"

Zdobyliśmy grant!

Od września do grudnia bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim będzie realizować projekt "M jak Majdan z mPotęgą" dofinansowany przez Fundację mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Czytaj więcej: Zdobyliśmy grant!Głównym zamierzeniem szkolnego projektu jest zwiększenie zainteresowania matematyką, ukazanie jej barwnego i ciekawego oblicza oraz poszerzenie wiedzy matematycznej dzieci. Realizowany projekt edukacyjny będzie łączył swą tematyką wiele dziedzin nauki i życia codziennego tj: ekonomia, finanse, bankowość, handel, podatki, fizyka, biologia, przyroda, kulinaria, budownictwo itp. Wszystkie zaplanowane działania będą mieć na celu poznanie powiązań matematyki z wieloma dziedzinami wiedzy i życia, a także ukazanie przydatności matematyki we wszystkich sferach. Realizację projektu "M jak Majdan z mPotęgą" rozpoczniemy od konkursu gminnego "Młody architekt" - zbudowanie najciekawszej bryły.

Poprawiono: sobota, 11, listopad 2017 12:20

Czytaj więcej: Zdobyliśmy grant!

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine