Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Realizacja projektu "Zagraj z matematyką!"

Fundacja mBankuOd września do grudnia bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim  realizuje projekt "Zagraj z matematyką!" dofinansowany przez Fundację mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Głównym zamierzeniem szkolnego projektu jest zwiększenie zainteresowania matematyką, ukazanie jej barwnego i ciekawego oblicza oraz poszerzenie wiedzy matematycznej dzieci.

Od września zaczęliśmy realizować nasze założenia projektowe:

  1. Opanowanie przez uczniów naszej szkoły, a w szczególności klas IV - VI tabliczki mnożenia w dwie strony (dzielenie) do perfekcji.
  2. Stworzenie ciekawych, innowacyjnych, metod i narzędzi pomagających w opanowaniu tabliczki mnożenia oraz pokazanie dzieciom gotowych rozwiązań dostępnych np. w sieci.
  3. Zwiększenie aktywności i motywacji uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności matematycznych, a co za tym idzie logicznego myślenia.
  4. Pokazanie możliwości wspierania dziecka w opanowaniu tabliczki mnożenia w formie fajnej zabawy.

Hasłem przewodnim miesiąca września było "Ogarniam tabliczkę mnożenia". Odbyły się wtedy warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznali się z zasadami i technikami pomocnymi w nauce tabliczki mnożenia. Następnie miały miejsce warsztaty plastyczno-matematyczne "Tabliczkomania", na których zostały opracowane gry planszowe. Powstały bardzo ciekawe prace, które wzięły udział w szkolnym konkursie. Uczniowie mieli okazję w łatwy i przyjemny sposób utrwalić i poćwiczyć tabliczkę mnożenia. Jak widać na zdjęciach była to fajna zabawa i przygoda z mPotęgą.

Podczas Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbędzie się gra terenowa. W trakcie której uczniowie, aby nie zgubić własnej ścieżki dostaną mapę z zaznaczoną trasą. Zadaniem uczestników będzie odszukiwanie wskazówek oraz kopert i wykonywanie zawartych w nich zadań.

Podczas realizacji działań uczestnicy projektu pracowali z wielkim zaangażowaniem. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i zaangażowanie w zabawie, zwycięzcom GRATULUJEMY i zapraszamy na kolejne konkursy i zajęcia w miesiącu październiku.

Wszystkie pomoce dydaktyczne wykorzystywane na zajęciach oraz nagrody zostały zakupione z projektu sfinansowanego przez Fundację mBanku.

Zagraj z matematyką Zagraj z matematyką Zagraj z matematyką
Zagraj z matematyką Zagraj z matematyką Zagraj z matematyką
Zagraj z matematyką Zagraj z matematyką Zagraj z matematyką
Zagraj z matematyką Zagraj z matematyką Zagraj z matematyką

Poprawiono: piątek, 04, październik 2019 08:30

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine