Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

XIV Turniej Ekologiczny w Krasnobrodzie

XIV Turniej Ekologiczny w Krasnobrodzie26 kwietnia odbył się w Krasnobrodzie finał XIV edycji Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela przedmiotów przyrodniczych p. Moniki Basińskiej-Lal. Rywalizowali z przedstawicielami ze szkół w Józefowie, Kaczórkach, Majdanie Wielkim, Suchowoli i Krasnobrodzie.

Konkurs odbył się w dwu kategoriach: klasy V i VI,  które reprezentowali Antoni Pastuszek i Amelia Buczkowska oraz klasy VII i VIII, które reprezentowali Jakub Garbiec i Wiktoria Lal.

W poszczególnych konkurencjach sprawdzana była wiedza uczniów dotycząca zanieczyszczeń naturalnych i antropogenicznych powietrza, smogu, kwaśnego deszczu, dziury ozonowej i efektu cieplarnianego. Wiele emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe - nadmuchiwanie balonów na czas oraz wyścigi z balonami na torze przeszkód.

Antoni Pastuszek i Amelia Buczkowska - wywalczyli III miejsce w kategorii klas V – VI, Jakub Garbiec i Wiktoria Lal wywalczyli II miejsce w kategorii klas VII – VIII.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Każda szkoła otrzymała również sadzonkę skrzydłokwiatu, który poprawia jakość powietrza.

XIV Turniej Ekologiczny w Krasnobrodzie XIV Turniej Ekologiczny w Krasnobrodzie XIV Turniej Ekologiczny w Krasnobrodzie

Poprawiono: czwartek, 09, maj 2019 05:23

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine