Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Udział w Uczczeniu Pamięci Ofiar

Udział w Uczczeniu Pamięci OfiarJednym z zasadniczych celów naszej szkoły jest kształcenie poczucia tożsamości narodowej, a także budowanie w młodym człowieku pozytywnej postawy wobec Ojczyzny. Taki patriotyzm kojarzy się z szacunkiem dla historii i tradycji oraz wyraża się w trosce o przyszłość kraju i rodziny.

Wychowanie patriotyczne zawsze objęte było w szkole szczególną troską. Każdy nowy rok szkolny dzieci rozpoczynają hymnem, akademią, spojrzeniem na godło i flagę. Uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie na Sztandar Szkoły, a starsi z tymże sztandarem uczestniczą w wielu uroczystościach patriotycznych. Mają wtedy poczucie przynależności do społeczności większej niż szkoła.

24 lutego 2019 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości poświęconej 76 rocznicy egzekucji rodziny Komendanta Armii Krajowej Konrada Bartoszewskiego ps. "Wir", oraz poległych i pomordowanych "Żołnierzy Wyklętych" z terenu Gminy Józefów.

Uczestnicząc w uroczystości społeczność szkolna przywróciła Im pamięć i godność.

Barbara Gontarz, Małgorzata Bednarz, Alina Gontarz

Udział w Uczczeniu Pamięci Ofiar Udział w Uczczeniu Pamięci Ofiar Udział w Uczczeniu Pamięci Ofiar

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine