Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna realizowana na całym świecie. Jej celem jest zachęcenie zarówno dzieci, młodzieży i dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Tego dnia, każdy może przystąpić do egzaminu i sprawdzić swoje umiejętności wykonywania obliczeń w pamięci.

W naszej szkole ten dzień zaczęliśmy od krótkiego apelu, na którym została zaprezentowana historia tabliczki mnożenia oraz wiele ciekawostek z nią związanych. Potem zostały zorganizowane różne konkursy dla klas I-VIII.

W klasach IV-VIII przeprowadzono egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów otrzymywali tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia".

W młodszych klasach, zaś ogłoszono konkurs na wykonanie tabliczkowej zakładki do książki. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo praca grupowa klasy I oraz piękna zakładka Kingi Żołynia z klasy II, drugie miejsce zajęła Amelka Berdzik uczennica klasy VI, a trzecie Aleksandra Bulak uczennica klasy V.

W klasach IV-VI przeprowadzono także klasowe konkursy wyłaniające "M istrzów Tabliczki Mnożenia". W klasie IV zwyciężyła Maja Dołęska, w klasie V - Martyna Wygnał, a w VI Mateusz Paska. Tegoroczni Mistrzowie otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyła im pani dyrektor Maria Rysztak.

Wszyscy uczniowie mogli ponadto poznać ciekawy sposób mnożenia po japońsku i hindusku, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki. Matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Gratulujemy wszystkim "Ekspertom Tabliczki Mnożenia". Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego święta. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń. Koordynatorami akcji były panie Alicja Biszczanik i Joanna Wakoń.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski

Poprawiono: środa, 13, październik 2021 07:19

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine