Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień KropkiSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim włączyła się do akcji świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września 2020 roku w naszej szkole wszędzie pojawiły się kropki, które ozdabiały sale lekcyjne, korytarze oraz stroje uczniów i nauczycieli.

Uczniowie z klasy VII b obejrzeli film dotyczący książki "Kropka", a następnie dyskutowali na temat wartości przedstawionych w książce Petera Reynoldsa, takich jak: kreatywność, odwaga oraz współpraca. Siódmoklasiści wspólnie zastanawiali się, jak przesłanie "Zrób swój ślad i zobacz dokąd Cię zaprowadzi" można odnieść do codziennego życia oraz do wyborów jakich dokonujemy. Na koniec uczniowie grali w specjalnie przygotowaną z okazji Dnia Kropki wersję gry Dobble, ćwicząc swoją koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość.

Również  klasa VII a wzięła udział w obchodach tego święta. Młodzież próbowała swoich sił podczas kropkowania. Rozmawiała o talentach i rozwijaniu "swoich skrzydeł". Stworzono kropkowe prace plastyczne. Na języku polskim wyjaśniano znaczenie związków frazeologicznych, takich jak: kropka nad i, być w kropce, kropka w kropkę, koniec i kropka. Wszyscy przy tym bardzo dobrze się bawili.

W świętowanie Dnia Kropki zaangażowały się także dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III. Zajęcia zaczęły się od prezentacji filmu o nieśmiałej dziewczynce Vashti, która dzięki nauczycielce uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Film ten uświadomił dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent.

Przedszkolaki kropkami przyozdobili swoje biedronki i muchomory. Oddział przedszkolny grupy 6-latków wykonał piękne drzewa metodą kropkową. Klasy I-III kropkami ozdabiały kolorowe tęcze, jeże, projektowały własne kropki i inne ciekawe prace, gdzie w roli głównej występowała kropka.

Ten dzień był pełen radości i odkrył wiele talentów. Również, jak na Królową Nauk przystało to i na matematyce nie mogło zabraknąć takiego ważnego święta, bo przecież tu też kropka (punkt) odgrywa bardzo ważną rolę. Na lekcji czwartoklasiści na początku obejrzeli film o Vashti, a następnie otrzymali specjalne kropkowe kartki, na których tworzyli matematyczne figury w roli głównej z kropką.

Zajęcia takie odbyły się po to, by pokazać naszym uczniom, że w każdym z nich drzemie talent, czasem po prostu jeszcze nieodkryty. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy  bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki... Za rok też kropkujemy! Nad całością wydarzeń czuwały panie: Natalia Puźniak i Diana Pakuła.

Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole
Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole
Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole
Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole
Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole
Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole
Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole Święto w naszej szkole

Poprawiono: poniedziałek, 21, wrzesień 2020 18:58

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine