Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Konkurs plastyczny "Wśród lasów, wzgórz, pejzaży..."

Konkurs plastyczny"Ogólny widok Roztocza – to wzgórza porośnięte lasami. Pola na polanach śródleśnych, poprzecinane głębokimi parowami i jarami. Zawsze na horyzoncie smugi szafranowych lasów, dolina Wieprza z ukwieconymi łąkami – Przełomy rzek o charakterze górskim, jak Tanew, Sopot, Szum - płynące w głębokich kotlinach leśnych…   Nie mogę się rozstać z tutejszymi lasami i wzgórzami, nigdzie nie znajdę takich pięknych jodeł i buków, nigdzie tak pięknie nie będą szumieć sosny..." – pisała Aleksandra Wachniewska.

Ten fragment regulaminu XVI Przeglądu Prac Plastycznych Śladami Aleksandry Wachniewskiej malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza zachęcił, uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Wśród lasów, wzgórz i pejzaży".

Konkurs plastycznyDzieci z klas 0, I, II, III, VI wykonały łącznie 49 indywidualnych prac plastycznych, które zostaly przesłane do Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. Grupa 3-4-5-latków wykonała też jedną pracę zbiorową. Wysiłek i zdolności artystyczne naszych uczniów zostały nagrodzone dyplomami oraz mnóstwem ciekawych nagród.

Oddział przedszkolny otrzymał karmnik dla ptaków, dzieci z klasy I kartonowe puzzle, a pozostali uczestnicy drewniane puzzle w kształcie różnych zwierzątek: zajączków, wilków, wiewiórek, ślimaków... Dzieci do konkursu przygotowali: p. Ewa Rogowska-Mazur, p. Joanna Łepik, p. Mariola Kudełka, p. Beata Harasiuk, p. Małgorzata Bednarz, p. Rafał Knap.

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine